Śledź nas na facebooku

Jaki płyn do prania tapicerki zastosować do odkurzaczy piorących Numatic i Karcher?

Jaki płyn do prania tapicerki zastosować do odkurzaczy piorących Numatic i Karcher?

Szukając odpowiedniego płynu do prania tapicerki , stajemy przed niełatwym wyoborem. Z każdej strony zalewa nas mnogość produktów o różnych cenach, pojemnościach i stopniach rozcieńczenia. Jak mawiają niektórzy tablica Mendelejewa jest jedna, ale nie każdy umie pierwiastki odpowiednio ze sobą łączyć;)

W swojej pracy często spotykam firmy, które piorą tapicerki tak naprawdę wszystkim co wpadnie im wręce, jak się okazuje z różnym skutkiem:)

Dlaczego warto używać produktów dedykowanych do prania tapicerki?

Stockmeier KT22 czyszczenie tapicerki

Stockmeier KT22 - efekt czyszczenia tapicerki

 

Po pierwsze każdy detregnet przeznaczony do prania tapicerki bądź dywanów, powinien być niskopieniący (nie dotyczy to tylko urządzeń do prania suchą pianą). Piana wydobywająca się ze zbiornika, potrafi zalać turbinę, przyśpieszyć uszkodzenie łożysk etc. w efekcie czego odkurzacz piorący będzie nadawał się tylko do naprawy, a gwarant zwykle nie uzna reklamacji z powodu zalania turbiny. 

Po drugie, zbyt agresywna chemia może uszkodzić tkaninę, jest splot i strukturę oraz spowodować powstawanie przebarwień i plam. Zbyt agresywne środki wlewane do odkurzaczy piorących, powodują także że prania powierzchnia szybciej łapie ponownie brud.

Po trzecie, jeżeli dbasz o swój odkurzacz piorący, zawsze wlewaj detergent w formie płynnej (jeżeli używasz proszku - przygotuj wcześniej roztwór roboczy chemii). Srodki chemiczne mają tendencję do osadzania się na elementach układu natryskowego, często przypychają pompki w odkurzaczach pioracych. Dobry środek do prania dywanów i tapicerki, to taki produkt, który dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Po czwarte, siła działania czyli pH produktu. Optymalny odczyn produktu do czyszczenia tapicerki to wartość ok. 11. Jest to graniczna wartość bezpieczna dla tkanin tekstylnych.

Stockmeier KT 22 płyn do czyszczenia tapicerki

Do odkurzaczy Numatic polecamy mocnoskoncentrowany detergent w płynie Stockmeier KT22To łagodny dla produktów tekstylnych, silnie myjący środek, który ma bardzo mały wpływ na środowisko naturalne. KT22 posiada silne właściwości myjące, a przy tym działa łagodnie na materiały. Rozpuszcza szybko i skutecznie nagromadzony brud, oleje, ślady z nikotyny i sadzy, doskonale radzi sobie z insektami i woskami. Produkt ulega biodegradacji, nie pozostawia zacieków na tkaninach.

KT-SuperCleaner 22 należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:5 do maksymalnie 1:60 ? w zależności od stopnia zabrudzeń, które chcemy usunąć.