Śledź nas na facebooku

Jaką szorowarkę wybrać? - Numatic HFM1515 maszyna jednotarczowa o wielu możliwościach

Jaką szorowarkę wybrać? - Numatic HFM1515 maszyna jednotarczowa o wielu możliwościach

Wiele osób zgłasza się do nas z zapytaniem o uniwersalną maszynę czyszczącą, która usprawni pracę firmy sprzątającej oraz wspomoże maszynowe czyszczenie dywanów i wykładzin. Jednocześnie szorowarka musi być trwała, niezawodna oraz co najważniejsze z punktu widzenia kupującego - posiadać dobrą cenę:) 

Czy mamy takie urządzenie w naszej ofercie? Tak oczywiście, wybór jest tylko jeden - Numatic HFM1515.

Szorowarka Numatic HFM 1515

Zanim skupimy się na budowie, wyposażeniu i walorach samej maszyny, zastanówmy się po co nam urządzenie czyszczace - zwane popularnie szorowarką?

Szorowarka w zależności od akcesoriów w jakie ja wyposażymy, może służyć do: czyszczenia wszelkiego rodzaju zmywalnych podłóg, maszynowego czyszczenia dywanów i wykładzin, zarówno wcierania prespray-u przed praniem odkurzaczem piorącym, jak odświerzania za pomocą technik pielęgnacyjnych np. szamponowania, jednotarczówka jest też niezastąpiona przy polimeryzacji, krystalizacji i szlifowaniu podłóg. Z każdym z powyższych zadań poradzi sobie doskonale.

Jak widać spektrum zastosowań HFM1515 jest bardzo szerokie. Zobaczmy jakie wyposażenie jest dołanczane do tego modelu i do jakich zastosowań służy.

Urządzenie czyszczące Numatic HFM 1515 zostało wyposażone w trzy opcjonalne zestawy akcesoriów do wyboru:

zestaw HFM 1515 Numatic

1. Zbiornik na detergent + szczotka twarda - służą do gruntownego czyszczenia podłóg twardych, czyszczenia po remontowego, czyszczenia fug i kostki brukowej. Szczota twarda ma dłuższą żywotność niż pady czyszczące, jednak mniejszą skuteczność czyszczenia powierzchni porowatych. 

uchwyt pada Numatic

2.Zbiornik na detergent + uchwyt padów czyszczących - ten zestaw, po dobraniu padów czyszczących o odpowiedniej twardości ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Czyszczenie gruntowne i bieżące wszystkich podłóg twardych, polimeryzacja i renowacja wykładzin podłogowych, czyszczenie hal i magazynów a nawet bonnetowanie wykładzin tekstylnych i dywanów. Wszystko zależy od pada, który założymy na uchwyt szorowarki, nie jesteśmy ograniczeni do jednej twardości (jak to ma miejsce w przypadku szczoty twardej). Pady mają wprawdzie mniejszą żywotność niż szczotka twarda do szorowarki, ale możemy łatwo dostosować maszynę czyszczącą do czyszczenia każdej powierzchni.

Szczotka do szamponowania HFM1515

3.Zbiornik na detergent + szczotka do szamponowania - zestaw przeznaczony do czyszczenia dywanów i wykładzin, doskonale sprawdzi się w celu rozpuszczenia brudu przed płukaniem ekstrakcyjnym odkurzaczem piorącym. Szczotka do szamponowania doskonale wciera prespray. Na dużych metrażach powierzchni dywanowych, możemy zastosować czyszczenie pielęgnacyjne np. szamponowanie za pomocą szamponu do szorowarki. Połączenie szorowarki Numatic z odkurzaczem piorącym tej firmy to świetny zestaw do prania dywanów i wykaldzin.

Opcjonalnie do modelu HFM1515, możemy dokupić układ odsysania pyłu Numatic Dustrol, doskonały dla firm z branży parkieciarskiej, a także układ natryskowy Numatic Spray System.

Szorowarka jednotarczowa Numatic - jak jest wykonana? Czy parametry są wystarczające? Zobaczmy:

Po rozpakowaniu i złożeniu maszyny Numatic, ukazuje się nam solidan konstrukcja wykonana z wysokiej jakości tworzyw i metalu. Całość sprawia wrażenie bardzo solidnej maszyny czyszczącej, i tak jest w rzeczywistości - producent zapewnia że to zakup na kilkanaście lat. Firme Numatic można wierzyć - najstarsza szorowarka tej firmy użytkowana w naszej firmie ma już 9 lat i jej stan wskazuje że wytrzyma kolejene 9:)

Silnik HFM1515 o mocy 1500w i cieżar 30kg to odpowiednie parametry dla szorowarki jednotarczowej. Maszyna Numatica działa płynnie, nie staje i nie przerywa podczas pracy. Opcjonalnie możemy dokupić dodatkowy 10kg ciężarek, który dodatkowo zwiększy nacisk na czyszczoną powierzchnię.

Newralgicznym elementem każdej szorowarki jest układ przeniesienia napędu, czyli przekładnia - w przypadku Numatica, mamy do czynienia z przekladnią planetarną pracującą w kąpieli olejowej - jednym słowem solidna robota. 

W przypadku tej maszyny do czyszczenia, jak i każdego innego urządzenia czyszczącego Numatic, możemy powiedzieć że producent nie oszczędzał na jakości, a całość jest produkowana w Anglii i miejmy nadzieję że to się nie zmieni, a jakość będzie nadal pierwszym słowem gdy pomyślimy o firmie Numatic.

Kliknij i sprawdź naszą ofertę na maszynę Numatic HFM1515.